Diskuzní kniha

sbalit

Od: Ray - 11:12/28.3.2019

Přidání opravdu nefunguje. Moje volačka je na ČTÚ už uvedená, dokonce mám už i papíry v ruce, ale dostávám chybu, že volačka nenalezena.

---
Od: PM - 10:33/27.3.2019

@h: Čekal jsem do dneška, jestli nešlo o problém se synchronizací databáze, ale přidat se do seznamu absolventů opravdu nejde. Asi se správně nezískávají data z ČTU nebo se to stahuje jednou za čas (ale asi ne, nefunguje to tuším ani na stránkách převaděčů).

Pro admina - mělo by fungovat toto URL pro Open DATA vracející JSON: https://data.ctu.cz/api/action/datastore /search.json?resource_id=669138dd-6f21-4 42b-87b4-92474d581788&query=OK9XXX

Adresa CSV s open daty v CSV formátu je aktuálně

http://data.ctu.cz/sites/default/files/imports/import_radiove_kmitocty/import_radiove_kmitocty_opravneni.csv

---
Od: H - 17:53/26.3.2019

na CRK píšou, že nějaké místa v Hradci zbývají, tož chce to zkůšat.

---
Od: PM - 15:07/26.3.2019

@Petr: V dokumentech jsem to nenašel, pouze to, že E-mailem jde přihláška 14 dnů přede dnem konání zkoušky, takže předpokládám, že tak, aby tu žádost včetně platby stihli zprocesovat. V mém případě to bylo cca týden a půl před zkouškou, kdy jsem s nimi začal definitivně přihlášku řešit (8 dní předem jsem to poslal podepsané elektronicky a současně papírově), ale pošta založila doporučený dopis na 4 dny a dorazil až v pátek, kdy už jsem měl pozvánku (a docela mi cvakalo, jestli se to stihne). Pokud má člověk datovou schránku nebo ZEP, tak se to dá asi urychlit o tu Českou poštu, ale jinak bych ty 2 týdny předem bych viděl jako hraniční.

Hradec už je asi pasé, protože termín přihlášek na kurz byl 7. března 2019 a někdo se zkoušel loni hlásit na zkoušku přímo na ČTÚ a nabídli mu až na pražský červnový termín (je to tady ve fóru).

Na termín 18. 6. 2019 je zatím času dost.

---
Od: Petr - 13:20/26.3.2019

Kolik dní před zkouškou musím odeslat přihlášku?

---
Od: H - 12:16/26.3.2019

Jak to funguje v Hradci s volačkama ? Stačí dopsat do žádosti o konces zdvořilou žádost o konkrétní značku ?

---
Od: h - 9:32/26.3.2019

Odkaz "Ověř znak na ČTU" mi zobrazuje vždy jen - Značka je volná.Odkaz "Ověřit si zda-li je volná značka můžete (zde)" - je funkční normálně, zápis do "Úspěšní absolventi vypíše vždy jen "Značka nenalezena u ČTU ! Prosím vyplňte znova".

---
Od: h - 9:12/26.3.2019

OK0SAT OK0SFL OK0SLZ OK1AMY OK1ANV OK1BN OK1DRX OK1EK OK1SAO OK1TTF OK1WRM OK1ZVP OK2DC OK2HM OK2NB OK2PDT OK2RN OK2RO OK2RV OK2UIQ OK6D OK7AN OK7EK OK7PK OL75AY ...5/3 19 jsem si stáhl soubor *.csv (volačky), 22/3 se objevily nové volačky , mezi nimi i moje.

---
Od: PM - 8:57/26.3.2019

Tak zdá se, že v dnešní ranní dávce se objevila na ČTÚ moje volačka, teď už jen počkat na dopis. Předpokládám, že ostatní na tom budou podobně.

---
Od: PM - 16:58/14.3.2019

pro h: Domnívám se, že se to týká průkazů s fotografií pro všechny ostatní typy služeb. Uvidíme, ale ten náš se asi nepodepisuje.

Ale je fakt, že čistě formalisticky to z toho neplyne, výjimka tam v textu na rozdíl od jiného bodu pro HAM není.

Ale i kdybychom průkaz (vysvědčení HAREC) dostali, stejně nám to nebude nic platné, dokud nebude přidělena volací značka (možná to dělají schválně, aby někdo natěšený nezačal vysílat bez ní a oni to pak nemuseli řešit).

Na druhou stranu jak jsem pochopil, tak minule nechali psát pozdě příchozí i když dorazili později než 15 minut po začátku zkoušky i když podle řádu by to možné být nemělo.

---
Od: h - 21:50/13.3.2019

pro: Petr 6:40/28.9.2018 ... přečtěte si Zkušební řád, celkem to sedí - opravdu? ... ( Petře , dostali jste průkaz tím stylem, jak je to popsáno ve Zkušebním řádu ? ) dál pro : Anonymous, Hanák, Martin, 555-412-689 - výňatek ze Zkušebního řádu ( přečetl jsem si ho až po vykonané zkoušce - staženo z webu ČTÚ někdy v únoru 2019, snad je to aktuální a platné) Čj. ČTÚ-103 433/2016-613 ZKUŠEBNÍ ŘÁD Českého telekomunikačního Úřadu,kterým se stanoví postup při provádění zkoušek k prokázání odborné způsobilosti k obsluze vysílacích rádiových zařízení, při prodlužování doby platnosti průkazů odborné způsobilosti a při vydání duplikátů těchto průkazů VYDÁNÍ A PRODLOUŽENÍ DOBY PLATNOSTI PRŮKAZŮ Článek 15 Vydání průkazů (1) V případě, že uchazeč byl hodnocen celkovým stupněm „prospěl“ a je-li zkouška konána v sídle Úřadu, tajemník komise nebo jiný člen komise vyhotoví příslušný průkaz. (2) Uchazeč si po převzetí průkazu zkontroluje osobní údaje na průkazu uvedené a průkaz na místě podepíše. Do protokolu o zkoušce svým podpisem potvrdí převzetí průkazu. (3) V případě, že zkouška je konána mimo sídlo Úřadu, průkazy jsou úspěšným uchazečům zaslány poštou nebo mohou být převzaty osobně uchazečem nebo jím zmocněnou osobou. V takovém případě uchazeč podepisuje průkaz až po jeho převzetí.

---
Od: PM - 19:34/12.3.2019

A na závěr mojí grafomanie několik mnemotechnických pomůcek (nad rámec těch, co už jsou v diskuzi) co jsem použil pro učení některých prefixů, které se mi hůře pamatovaly, někde je jen 2. písmenko u rozsahu a první je stejné: - Irsko - EIre Je, zatímco na severu pijí GIN - Bělorusko - není v EU, Whiterussia - Maďarsko se snaží napadnout u soudu v HAGu (HA, HG) - Švýcarsko je HElénská repuBlika, ale nuly se odstěhovaly do Lichtenštejnska - Ekvador je uprostřed (Švýcarska) - Haitské Hrůzy - Thajsko, to jsou Hotely a Sex, zatímco v Koreji je Hladový Lid - "Holy Vatican" - Japonsko nenakoupilo JAS-39 Gripeny - Svalbardy Jako sWalbardy - Jan X mayen (po vzoru jistého exota) - Argentinu voláme na dlouhých vlnách (LOng Wave) - Lotyšsko je LYtva pozpátku - Kanárské ostrovy - přílet 8-čkou na letiště, ale ze Španělska - Portugalec ČT nenaladí - faerské OstrovY - V Dánsku OUZo nepijí, a Řecko není ani na SeveroVýchodě ani na SeveroZápadě, ale Dodecanese dává Krétě report 59 - Švédsko chrání baterie SAM - v Norsku jsou odborníci na LAN sítě - Poláci to přehánějí s hodnotou SNR (signal-to-noise ratio) - Rusové obsadili UkrAjIně už i značky - Island je "Totally Frozen" - Ta Korsika, TJ Kamerun (neptejte se mě proč zrovna takhle) - V Austrálii žijí Vačice a Klokani - Indové hlučí na VUvuzely - Mexičanky jsou "XEXI" - Rumunsko - YO, Romové - Nový Zéland si zahrál i ZLý Mordor - JAR - ZRádci ZUluů - Srbsko - YUgoška To byla - Když makedonec šetří, má Za3 - Kuba - CastrO Mladší - Egypt ukradl SUdánu volačku, ale ten se dostal hned před něj - Seychely - S + 7 znaků - Monako je tak malé, že se vleze i pozpátku na jednu stranu A3 - 9 malťanů Honilo 9 Ghanců až se do toho vložilo 9 Kuvajťanů - Saudská Arábie je pěkně Horká Země - Guadelope a nová Kaledonie jsou Francouzská území, proto první F a pak 1 písmeno - Nizozemci přistávají pomocí PAPI (kdo nezná letectví, tomu tohle asi nepomůže) - Botswana-Omán-Katar-Bahrajn - Budova A BOK B (nemohl jsem si zapamatovat pořadí, čísla 2-4-7-9 tam pravda nejsou, ale to už se zapamatuje snadněji), Africká Botswana je na začátku Bulhaři jsou LaZy tady už padlo v diskuzi od někoho jiného, stejně jako Belgie s Otravnými Nařízeními Odeslanými Trapem

---
Od: Ray - 18:36/12.3.2019

Taktéž se připojuju k úspěšným absolventům s poděkováním za tyhle stránky, moc pomohly, dneska jsem úspěšně dal A. Až dorazí koncese a budu mít jistou značku, doplním ji i do části "Úspěšní absolventi".
Mám postřeh k tomu, co psali již kolegové - u zkratek nás komisaři výslovně upozornili na to, že u některých otázek jsou správné odpovědi dvě (ne jedna) a uznává se kterákoliv z nich (např. anténa může být jak ANT tak AER, zde je to jedna odpověď (ANT,AER), v testech jsou to dvě separátní).
A ještě jedna věc pro všechny, kteří se připravují na další termín zkoušky: měl jsem problém se naučit prefixy volaček, protože jsem si zrádně zapamatoval pořadí otázek, a pak jsem je jednotlivě ve cvičném testu nedával. Navíc jsem zjistil, že bych je rád uměl spíš obráceně (tj. místo z názvu země prefix bych rád uměl spíš z prefixu určit zemi), takže jsem použil zdejší materiály a napsal procvičovací stránku. Pokud by se někomu z vás hodila, najdete ji na http://www.phalanx.cz/ham/pref… - je volně k dispozici, ale aktualizovat ji asi nebudu stíhat. Použijte dle své úvahy a všem přeju úspěch u zkoušek.

---
Od: PM - 17:56/12.3.2019

Ještě jsem si vzpomněl:
6. Pokud budete chtít poplatek za přidělení individuálních oprávnění amatérské služby (koncesi) platit na místě, je to třeba udělat formou kolku, má to urychlit zpracování o čekání na platbu. V Praze Vás hromadně dovedou na vrátnici a pošta kde jde kolek zakoupit je naproti (nebo pokud si věříte, můžete si jej přinést s sebou a ušetřit si cestu), jak to funguje v Hradci na kurzu netuším.
7. Hlavně nezapomeňte na každou ze 3 částí zkoušky napsat své jméno 3. Pak nastane problém zjistit čí je. Dnes bylo pořadí psaní zkoušek předpisy, elektro, provozní dovednosti.

(Jinak má předchozí poznámka ohledně 156/2005 už neplatí, napsal jsem správcům stránek a obratem chybný text vyhlášky opravili, tak se dá z příspěvku umazat)

---
Od: h - 17:34/12.3.2019

Dnes proběhla opět zkouška před komisí v Praze a já se také připojuji k předchozím pozitivním ohlasům na tento "webový trenažer" pro budoucí HAMy.Sám se přiznám, že bych se nejspíš nedonutil k tomu, abych sám vyhledal materiál pro výuku atd.Tady nám vše připravili tvůrci tohoto vebu, testů a všeho potřebného pro přípravu ke zkoušce a "servírují" nám to takřka "na zlatém podnosu".Za to jim patří uznání a velké díky !

---
Od: PM - 15:53/12.3.2019

Velice děkuji za tyto stránky, procvičování tady i se soubory pro MtestM pomohlo a tak jsem dnes zkoušku absolvoval. Přidal bych několik postřehů, sice to tady asi zapadne než budou další zkoušky, ale možná to někdo najde:
1. Otázka 17 ze zkratek se dnes objevila v testu ve správné (a pro někoho možná matoucí) podobě, tj. dotaz byl na "Super Vysoký Kmitočet - SHF, možná by stálo za to upravit vzorový test".
2. Tisknout si formulář 13N s osobními údaji pro použití po zkoušce je zbytečné, vyplňuje se jiný formulář.
3. Pokud chcete uznat elektro vzdělání, je nutné doložit diplom na zkoušce, nelze ho donést později (ideálně mít i kopii pro založení do protokolu zkoušky).
4. V testech na to sice otázka není, ale podívejte se na § 9 (3) j) v. 155/2005 Sb., ať se neblamujete žádostí o volací znak, který je pro NOVICE, zahraniční žadatele nebo značky pro zvláštní příležitosti (tj. HAREC musí začínat OK1..OK7 a novice je OK9???) *
5. Adresa na přihlášce ke zkoušce by měla být adresou trvalého bydliště z občanského průkazu, kvůli doručení doporučeného dopisu.

* Jen na okraj, když už jsme u těch vyhlášek, pokud je budete studovat, tak první odkaz v Google (zakonyprolidi) pro 156/2005 má špatně jednotky maximálních výkonů Potlačení nežádoucí složky - místo uW jsou tam mW. PDF verze sbírky je OK, ale dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, kde jsem se to špatně naučil.

---
Od: OK2 - 15:37/5.3.2019

Držím palce novým adeptům! Nepodceňujte přípravu a jděte rovnou na Áčko, ušetříte jednu cestu...

---
Od: h - 13:13/14.2.2019

soubory pro MtestM ke stažení-
https://uloz.to/!S6cg9TMVfXjh/harec-a-pr o-mtestm-uschovna-zip

---
Od: eM_Ka - 17:28/13.2.2019

Bylo by prosím možné opět někam dát otázky pro MtestM? Odkaz z prosince se tváří jako vypršený. Díky!

---
Od: h - 6:06/9.2.2019

Připravuje se někdo ke zkoušce ( do Prahy ) v březnu ?

---

Copyright © 2008, Smoce.net, OK2UEC